• fotografia toruń

O wsparciu dla Kamienicy Inicjatyw

W 2016 r. razem z przyjaciółmi założyliśmy Fundację Archipelag Inicjatyw. Każdy z nas miał inne zainteresowania, ale chcieliśmy stworzyć jedną organizację, w której będziemy mogli realizować różne działania. Spotykaliśmy się często na piwie, mieliśmy wiele pomysłów, aż w końcu przyszedł czas, aby wziąć sprawy w swoje ręce 🙂

Nasze główne obszary działań to aktywizacja, kultura i historia.


Fot. Joanna Ziółkowska

Przez 5 lat zrealizowaliśmy wiele projektów. Jednym z fundamentów naszej fundacji są działania dla seniorów, osób z niepełnosprawnościami oraz rodzin. Oprócz tego współorganizowaliśmy kilka edycji festiwalu LuxFest, organizowaliśmy koncerty i gry terenowe w ramach projektów Barbarka ’39 i Duch Błękitnej Armii (Marika, Waglewski Fisz Emade, Q YA VY, Luxtorpeda, Komety), prowadziliśmy liczne warsztaty i spotkania.

Naszym największym projektem, który działa nieprzerwania od 2017r. jest Kamienicy Inicjatyw. 

Kamienica Inicjatyw to budynek w samym sercu toruńskiej starówki (aktualnie jest to Podmurna 95, ale już w maju wracamy na ul. Kopernika 22), który tętni życiem dzięki rodzinom, dzieciom, młodzieży, seniorom i wielu kreatywnym wydarzeniom!

Wszystkie wydarzenia są darmowe, a większość z nich jest dofinansowana z Gminy Miasta Toruń.

Nasze inicjatywy skierowane są do wszystkich grup: dzieci, młodzieży, dorosłych, rodzin, rodziców, mam, czy ojców. Część naszych wydarzeń dedykowana jest wprost do seniorów i rodzin wielodzietnych. Kamienica Inicjatyw otwarta jest również na oddolne inicjatywy mieszkańców Torunia.

Rocznie organizujemy kilkadziesiąt wydarzeń – są to m.in. warsztaty artystyczne, kawiarenki tematyczne dla seniorów, tańce dla dzieci, klub mam, warsztaty psychologiczne dla rodziców, pracowania ceramiczna, książkowymiana, klub gier planszowych i wiele wiele innych. 

Każdego roku musimy zdobyć środki finansowe, aby móc działać dla mieszkańców Torunia. Wiele działań finansowanych jest ze środków Gminy Miasta Toruń. Jednakże potrzeb jest dużo i dalej chcemy rozwijać nasze i Wasze inicjatywy.

Dlatego postanowiłem, aby zyski z sesji zdjęciowych były przeznaczane na potrzeby statutowe Fundacji Archipelag Inicjatyw – w tym przede wszystkim na działania dla mieszkańców Torunia w Kamienicy Inicjatyw. 

Mam nadzieję, że będzie to dla Was również dodatkową radością móc wspierać nasze działania!

Działalność „non-profit” nie oznacza jakości na „pół gwizdka” – w tej kwestii trzymanie wysokiego poziomu zawsze było dla mnie priorytetem!

Więcej o działaniach Kamienicy Inicjatyw na stronie www.kamienica-inicjatyw.pl oraz stronie Fundacji Archipelag Inicjatyw www.archipelag-inicjatyw.pl